- Деталі
- Перегляди: 870
Щороку, у День української писемності та мови, українці всього світу об’єднуються в написанні Радіодиктанту національної єдності. Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович. Своє бачення акції Юрій Андрухович коментує так: «Радіодиктант — це перевірка на мислення, пам’ять, уяву, інтелект, начитаність. Якщо ви хочете їх розвивати й демонструвати, то непогано для початку зрозуміти, на якому вони у вас рівні…. Думаю, кожен погодиться, що національна єдність дуже потрібна кожній країні, національна єдність є незаперечною цінністю. А національна мова в досягненні цієї єдності є одним із найвирішальніших чинників. Це і передумова, і запорука, і все-все-все. Немає національної єдності без національної мови. Радіодиктант об’єднує нас, таких різних, навколо цієї визначальної ідеї, й це круто!»
- Деталі
- Перегляди: 958
9 березня - 130 років від дня народження Георгія Івановича Нарбута (1886-1920), українського графіка.
- Деталі
- Перегляди: 983
до 150-річчя від дня народження Лесі Українки
25 лютого відзначалось 150 років від дня народження відомої української письменниці, перекладача та культурного діяча Лесі Українки.
- Деталі
- Перегляди: 1180
25 лютого відзначаємо 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Квітки-Косач) – української поетеси, видатного драматурга, перекладача, фольклориста і громадської діячки.
- Деталі
- Перегляди: 967
Осколки надій чи уламок крила?
Болю високе скерцо…
Я на Майдані тоді не була.
Було моє серце.
Кричало до хрипу і падало з ніг,
Задихалося димом ядучим…
Його не помітити снайпер не міг.
І він у нього влучив.
Любов Пшенична
- Деталі
- Перегляди: 997
4 лютого відзначаємо 85 років від дня народження Бориса Миколайовича Мозолевського (1936-1993), українського археолога, поета, дослідника скіфської старовини. Б.Мозолевський мріяв про небо, а став чи не найвідомішим українським археологом. Інтелектуал і правдолюб, він не вписувався в рамки радянської науки, тому працював позаштатним археологом. Мозолевський неодноразово брав участь в археологічних експедиціях скіфологів Олексія Тереножкіна та Варвари Іллінської на півдні України, зокрема і в Мелітополі.
- Деталі
- Перегляди: 1130
Доля Поета невідривно пов’язана з долею свого народу. Цього року відзначаємо 100 років від дня народження письменника, засновника Української Гельсінської Групи, політв’язня радянських концтаборів Миколи Даниловича Руденка (1920-2004). Він, не вагаючись, пішов на поклик Долі і пройшов усі її випробовування гідно.
Народився Микола Руденко 19 грудня 1920 року у селищі Юр’ївка (нині це Луганська область). «Людина починається не з дати свого народження – вона починається з народження власної пам’яті», - напише пізніше Микола Руденко. Дитинство Миколи пройшло під знаком «нового життя». Він запам’ятав і перші розкуркулення, і колгоспи, куди довелося здати коня, корову і пару волів, і голод 33-го.