Приймальна комісія:  email telephon30   telegram color   whatsapp 

Звернення Президента України

ukr-day-konstituc

Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення РФ, передає Укрінформ.

Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що у Конституції України закріплений стратегічний курс держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, і це те, з чим ворог не може змиритись.

"Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною"