GREEN GRAY Red

Радіодиктант національної єдності

Щороку, у День української писемності та мови, українці всього світу об’єднуються в написанні Радіодиктанту національної єдності. Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович. Своє бачення акції Юрій Андрухович коментує так: «Радіодиктант — це перевірка на мислення, пам’ять, уяву, інтелект, начитаність. Якщо ви хочете їх розвивати й демонструвати, то непогано для початку зрозуміти, на якому вони у вас рівні…. Думаю, кожен погодиться, що національна єдність дуже потрібна кожній країні, національна єдність є незаперечною цінністю. А національна мова в досягненні цієї єдності є одним із найвирішальніших чинників. Це і передумова, і запорука, і все-все-все. Немає національної єдності без національної мови. Радіодиктант об’єднує нас, таких різних, навколо цієї визначальної ідеї, й це круто!»

Детальніше...

130 років від дня народження Нарбута Г.І.

 

9 березня - 130 років від дня народження Георгія Івановича Нарбута (1886-1920), українського графіка.

Детальніше...

Вечір-портрет «Тебе я втратити не хочу, хоч ти не мій…»

до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого відзначалось 150 років від дня народження відомої української письменниці, перекладача та культурного діяча Лесі Українки.

Детальніше...

Проста і велична Леся Українка

25 лютого відзначаємо  150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Квітки-Косач) –  української поетеси,  видатного драматурга,  перекладача,  фольклориста і громадської діячки.

Детальніше...

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

Осколки надій чи уламок крила?
Болю високе скерцо…
Я на Майдані тоді не була.
Було моє серце.
Кричало до хрипу і падало з ніг,
Задихалося димом ядучим…
Його не помітити снайпер не міг.
І він у нього влучив.

                               Любов Пшенична

Детальніше...